Dług

38Dług ni jest przyjemną sprawą. To podobne do zadłużenia. Dług określa nam zazwyczaj finanse, jakie musimy odda w przeciągu określonego terminu. Możemy oddawać takie fundusze dla banku lub dla prywatnych osób. Z bankami jest to o wiele łagodniejże, gdyż one odzyskują dług w formie prawnej, czyli wszystko jest wykonywane zgodnie z prawem. Gorzej, gdy mamy do czynienia z długiem pobranym z pożyczki dla osób prywatnych. Mogą to być kręgi kryminalne, a taki pożyczkodawca nie będzie czekał długo na spłatę długu.

Dlaczego? Ponieważ nie jest to dla niego korzystne. Bank także nie czeka długo. Obie strony naliczają odsetki. Bank robi to jawnie, a prywatne osoby biorą takie odsetki i sumy z kosmosu. To jest dodatkowe utrudnienie. Jedno jest pewne. Nie warto mieć długów, które wpędzają nas jedynie w kłopoty. Łatwo powiedzieć, ale już trudniej zrobić. Trzeba się pilnować i stosować do takiego powiedzenia. Inaczej możemy mieć kłopoty i to nie tylko finansowe, ale także i zdrowotne lub prawne.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
    Szukaj
    Własny biznes
      Biorąc pod uwagę bardzo trudną pod względem zawodowym sytuację na rynku pracy, trzeba się zastanowić nad tym, czy nie pomyślelibyśmy o tym, aby otworzyć własny biznes. Pomysłów na jego założenie jest dosyć dużo. A wszystko zależy tak naprawdę od naszej kreatywności, pracy oraz pomysłowości. Jeśli zatem pomyślimy o czymś takim, jak założenie własnego biznesu, powinniśmy się zastanowić również, czy chcemy podjąć takie wyzwanie sami, czy też będziemy szukać wspólnika. Z pewnością jeśli zdecydujemy się na to aby działać wspólnie to powinna być to osoba zaufana jak również niezawodna. Jeśli będziemy woleli to uczynić z rzetelnym wspólnikiem. Taki wybór ma wiele zalet, gdyż wówczas nie będziemy bali się problemów, które kojarzą się z biznesem. Oczywiście trzeba przyznać, że bardzo wiele osób chwali sobie możliwość samodzielnego działania w biznesie, co jak mówią daje mi dużą autonomię. Niezależnie jednak od tego na co się decydujemy powinniśmy mieć przede wszystkim pomysł na to, czym będzie się zajmowała nasza firma.
      Zanim jednak pomyślimy o otworzeniu takiej działalności, dobrze by było zbadać rynek. Konkretnie trzeba mieć na myśli możliwość poznania potrzeb osób, które staną się naszymi przyjaciółmi - klientami. Trudno bowiem prowadzić biznes, który przynosiłby nam wymierne profity, jeśli nie będziemy mieli klienta, który będzie korzystał z naszej oferty. Z tego powodu zawsze robi się badania, czyli ocenę, to pierwsze czy dany towar sprzeda się na danym rynku, jak również, czy nie istnieje już biznes, który byłby dla nas konkurencją. Warto przy tym wiedzieć, czy nawet jeśli mamy konkurentów na rynku, to wcale nie oznacza, że nam się nie powiedzie. Przecież chodzi tu o to, aby sprzedawać swoje usługi, możemy być zatem konkurencyjni. Jeśli zatem okazuje się, że mamy kogoś, kto świadczy podobne usługi do naszych, wówczas na przykład muimy wiedzieć o tym, że masz towar musi być choćby lepszy. Taki efekt możemy uzyskać na przykład poprzez możliwości dogadania się z osobami, od których będziemy brali towar. Warto też pomyśleć o wszelkiego rodzaju chwytach marketingowych, które wiążą klientów z firmą.