Karencja

Karencja to termin, który może kojarzyć się nam z karami lub innymi tego rodzaju pojęciami. Nic z tych rzeczy. Taka karencja jest wykorzystywana w procesie kredytowania, czyli jest związana z bankami oraz potencjalnymi kredytobiorcami. Taka karencja jednak dotyczy przede wszystkim klienta. Jest to zawieszenie spłaty kredytowej. Dlaczego tak się może dziać? Powodów jest bardzo dużo. Wszystko zależy od tego, czy karencja jest uzasadniona, czy tez nie. Nie ma mowy o tym, aby bank zastosował karencję tylko dlatego, że nie mamy funduszy na spłatę.

To nie wchodzi w grę. Powód musi być niezależny od nas. Pobór do wojska, wyjazd lub inne tego rodzaju sprawy życiowe. Uzasadnienie i już możemy cieszyć się wolnością od spłacania raty kredytowej przez pewien czas. To nie jest takie dobre, jak nam się wydaje. Dlaczego? Ponieważ bank przez cały czas będzie naliczał nam odsetki. Nie będą to duże kwoty, ale to takie wynagrodzenie dla banku. Być może nawet tego nie zauważymy. Chyba, że karencja będzie trwała bardzo długo.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
    Szukaj
    Własny biznes
      Biorąc pod uwagę bardzo trudną pod względem zawodowym sytuację na rynku pracy, trzeba się zastanowić nad tym, czy nie pomyślelibyśmy o tym, aby otworzyć własny biznes. Pomysłów na jego założenie jest dosyć dużo. A wszystko zależy tak naprawdę od naszej kreatywności, pracy oraz pomysłowości. Jeśli zatem pomyślimy o czymś takim, jak założenie własnego biznesu, powinniśmy się zastanowić również, czy chcemy podjąć takie wyzwanie sami, czy też będziemy szukać wspólnika. Z pewnością jeśli zdecydujemy się na to aby działać wspólnie to powinna być to osoba zaufana jak również niezawodna. Jeśli będziemy woleli to uczynić z rzetelnym wspólnikiem. Taki wybór ma wiele zalet, gdyż wówczas nie będziemy bali się problemów, które kojarzą się z biznesem. Oczywiście trzeba przyznać, że bardzo wiele osób chwali sobie możliwość samodzielnego działania w biznesie, co jak mówią daje mi dużą autonomię. Niezależnie jednak od tego na co się decydujemy powinniśmy mieć przede wszystkim pomysł na to, czym będzie się zajmowała nasza firma.
      Zanim jednak pomyślimy o otworzeniu takiej działalności, dobrze by było zbadać rynek. Konkretnie trzeba mieć na myśli możliwość poznania potrzeb osób, które staną się naszymi przyjaciółmi - klientami. Trudno bowiem prowadzić biznes, który przynosiłby nam wymierne profity, jeśli nie będziemy mieli klienta, który będzie korzystał z naszej oferty. Z tego powodu zawsze robi się badania, czyli ocenę, to pierwsze czy dany towar sprzeda się na danym rynku, jak również, czy nie istnieje już biznes, który byłby dla nas konkurencją. Warto przy tym wiedzieć, czy nawet jeśli mamy konkurentów na rynku, to wcale nie oznacza, że nam się nie powiedzie. Przecież chodzi tu o to, aby sprzedawać swoje usługi, możemy być zatem konkurencyjni. Jeśli zatem okazuje się, że mamy kogoś, kto świadczy podobne usługi do naszych, wówczas na przykład muimy wiedzieć o tym, że masz towar musi być choćby lepszy. Taki efekt możemy uzyskać na przykład poprzez możliwości dogadania się z osobami, od których będziemy brali towar. Warto też pomyśleć o wszelkiego rodzaju chwytach marketingowych, które wiążą klientów z firmą.