Trzy rodzaje kredytów

W Polsce wyróżniamy trzy rodzaje kredytów: konsumpcyjny, konsolidacyjny i hipoteczny. Pierwszy kredyt udzielany jest w celu zakupienia danej rzeczy, np. laptopa, albo samochodu. Drugi zaś pomaga w spłaceniu zaległych zobowiązań finansowych.

Przykładowo, gdy mamy kilka kredytów, a suma ich rat jest wyższa niż nasze możliwości spłaty ich, wtedy zaciągamy jeden kredyt konsolidacyjny, którym spłacamy pozostałe, a tym samym zostajemy z jedną wygodną do spłaty ratą. Trzeci i ostatni rodzaj kredytu, jest największym produktem finansowym tego typu. Udzielany jest on w celu zakupienia domu, lub mieszkania. Udzielany jest na kwoty rzędu kilkuset tysięcy, tym samym wydłuża się znacznie okres spłaty nawet do kilkudziesięciu lat. Zabezpieczeniem jego spłaty zazwyczaj jest wartość hipoteczna zakupywanego domu/mieszkania.

Niezależnie od celu, w jakim zaciągamy kredyt, musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli go spłacić w terminie wraz z odpowiednimi odsetkami. Wbrew pozorom, wierząc statystykom Polacy wciąż mają z tym sporo problemu.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
    Szukaj
    Własny biznes
      Biorąc pod uwagę bardzo trudną pod względem zawodowym sytuację na rynku pracy, trzeba się zastanowić nad tym, czy nie pomyślelibyśmy o tym, aby otworzyć własny biznes. Pomysłów na jego założenie jest dosyć dużo. A wszystko zależy tak naprawdę od naszej kreatywności, pracy oraz pomysłowości. Jeśli zatem pomyślimy o czymś takim, jak założenie własnego biznesu, powinniśmy się zastanowić również, czy chcemy podjąć takie wyzwanie sami, czy też będziemy szukać wspólnika. Z pewnością jeśli zdecydujemy się na to aby działać wspólnie to powinna być to osoba zaufana jak również niezawodna. Jeśli będziemy woleli to uczynić z rzetelnym wspólnikiem. Taki wybór ma wiele zalet, gdyż wówczas nie będziemy bali się problemów, które kojarzą się z biznesem. Oczywiście trzeba przyznać, że bardzo wiele osób chwali sobie możliwość samodzielnego działania w biznesie, co jak mówią daje mi dużą autonomię. Niezależnie jednak od tego na co się decydujemy powinniśmy mieć przede wszystkim pomysł na to, czym będzie się zajmowała nasza firma.
      Zanim jednak pomyślimy o otworzeniu takiej działalności, dobrze by było zbadać rynek. Konkretnie trzeba mieć na myśli możliwość poznania potrzeb osób, które staną się naszymi przyjaciółmi - klientami. Trudno bowiem prowadzić biznes, który przynosiłby nam wymierne profity, jeśli nie będziemy mieli klienta, który będzie korzystał z naszej oferty. Z tego powodu zawsze robi się badania, czyli ocenę, to pierwsze czy dany towar sprzeda się na danym rynku, jak również, czy nie istnieje już biznes, który byłby dla nas konkurencją. Warto przy tym wiedzieć, czy nawet jeśli mamy konkurentów na rynku, to wcale nie oznacza, że nam się nie powiedzie. Przecież chodzi tu o to, aby sprzedawać swoje usługi, możemy być zatem konkurencyjni. Jeśli zatem okazuje się, że mamy kogoś, kto świadczy podobne usługi do naszych, wówczas na przykład muimy wiedzieć o tym, że masz towar musi być choćby lepszy. Taki efekt możemy uzyskać na przykład poprzez możliwości dogadania się z osobami, od których będziemy brali towar. Warto też pomyśleć o wszelkiego rodzaju chwytach marketingowych, które wiążą klientów z firmą.