Parabanki – ufać im czy nie?

8Czy parabanki to instytucje godne zaufania? W czasach kiedy uzyskanie najdrobniejszej pożyczki w banku graniczy z cudem, swoje tryumfy świeca kasy oszczędnościowe oraz firmy zwane parabankami, których struktury zorganizowane są tak, aby nie podlegać w żaden sposób pod praw bankowe, co wcale nie czyni z nich banków. Tym bardziej instytucji godnych zaufania. Oferowane przez nich kredyty i pożyczki są często oprocentowane ogromnie wysoko, a klientów windykowanych maja więcej niż innych. Wynika to z możliwie najbardziej niekorzystnych warunków na jakich pożyczki są udzielane.

Ponieważ prawo bankowe tych instytucji nie obowiązuje na polu produktów finansowych maja tak jakby wolną rękę, a klientowi, któremu pieniądze są potrzebne nie będzie przeszkadzała w chwili podpisywania umowy ani wysoka prowizja, ani jeszcze wyższe oprocentowanie, jak i również restrykcyjne formy spłacania zadłużenia oraz możliwości ściągania należności na własną rękę. Często odbywa się to nieuczciwymi metodami, dlatego mimo wszystko należy udawać na tego typu instytucje.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Własny biznes
   Biorąc pod uwagę bardzo trudną pod względem zawodowym sytuację na rynku pracy, trzeba się zastanowić nad tym, czy nie pomyślelibyśmy o tym, aby otworzyć własny biznes. Pomysłów na jego założenie jest dosyć dużo. A wszystko zależy tak naprawdę od naszej kreatywności, pracy oraz pomysłowości. Jeśli zatem pomyślimy o czymś takim, jak założenie własnego biznesu, powinniśmy się zastanowić również, czy chcemy podjąć takie wyzwanie sami, czy też będziemy szukać wspólnika. Z pewnością jeśli zdecydujemy się na to aby działać wspólnie to powinna być to osoba zaufana jak również niezawodna. Jeśli będziemy woleli to uczynić z rzetelnym wspólnikiem. Taki wybór ma wiele zalet, gdyż wówczas nie będziemy bali się problemów, które kojarzą się z biznesem. Oczywiście trzeba przyznać, że bardzo wiele osób chwali sobie możliwość samodzielnego działania w biznesie, co jak mówią daje mi dużą autonomię. Niezależnie jednak od tego na co się decydujemy powinniśmy mieć przede wszystkim pomysł na to, czym będzie się zajmowała nasza firma.
   Zanim jednak pomyślimy o otworzeniu takiej działalności, dobrze by było zbadać rynek. Konkretnie trzeba mieć na myśli możliwość poznania potrzeb osób, które staną się naszymi przyjaciółmi - klientami. Trudno bowiem prowadzić biznes, który przynosiłby nam wymierne profity, jeśli nie będziemy mieli klienta, który będzie korzystał z naszej oferty. Z tego powodu zawsze robi się badania, czyli ocenę, to pierwsze czy dany towar sprzeda się na danym rynku, jak również, czy nie istnieje już biznes, który byłby dla nas konkurencją. Warto przy tym wiedzieć, czy nawet jeśli mamy konkurentów na rynku, to wcale nie oznacza, że nam się nie powiedzie. Przecież chodzi tu o to, aby sprzedawać swoje usługi, możemy być zatem konkurencyjni. Jeśli zatem okazuje się, że mamy kogoś, kto świadczy podobne usługi do naszych, wówczas na przykład muimy wiedzieć o tym, że masz towar musi być choćby lepszy. Taki efekt możemy uzyskać na przykład poprzez możliwości dogadania się z osobami, od których będziemy brali towar. Warto też pomyśleć o wszelkiego rodzaju chwytach marketingowych, które wiążą klientów z firmą.