fundusze inwestycyjne

32Inwestor, który z różnych przyczyn nie chce, bądź nie może poświęcić czasu na naukę inwestowania lub obserwowania wykresów może zdać się na zawodowców w sprawach inwestycji i kupić jednostki TFI(Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych), wtedy to fachowcy zamiast inwestora podejmują decyzje jakie instrumenty należy kupić lub sprzedać i w jakich momentach. TFI dzielą się na różnego rodzaje fundusze, których podstawowymi różnicami są ryzyko inwestycyjne i możliwości zarobkowe na wzrostach kursów danych funduszy.

Jednakże żeby nie było zbyt pięknie ma to też swoje minusy, a mianowicie osoby prowadzące fundusze też chcą zarobić i pobierane są opłaty za zarządzanie. Każdy w swoim mniemaniu musi określić czy warto mu się skupić na tego typu inwestycjach za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych i czy zamierza dawać kierować swoim kapitałem jakiemuś zarządcy, czy woli robić to samodzielnie. Wiele osób ze względu na wygodę i brak konieczności obserwowania giełdy wybierze ten sposób inwestycji, jednakże są też osoby, które postanowią same zarządzać swoim kapitałem.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
    Szukaj
    Własny biznes
      Biorąc pod uwagę bardzo trudną pod względem zawodowym sytuację na rynku pracy, trzeba się zastanowić nad tym, czy nie pomyślelibyśmy o tym, aby otworzyć własny biznes. Pomysłów na jego założenie jest dosyć dużo. A wszystko zależy tak naprawdę od naszej kreatywności, pracy oraz pomysłowości. Jeśli zatem pomyślimy o czymś takim, jak założenie własnego biznesu, powinniśmy się zastanowić również, czy chcemy podjąć takie wyzwanie sami, czy też będziemy szukać wspólnika. Z pewnością jeśli zdecydujemy się na to aby działać wspólnie to powinna być to osoba zaufana jak również niezawodna. Jeśli będziemy woleli to uczynić z rzetelnym wspólnikiem. Taki wybór ma wiele zalet, gdyż wówczas nie będziemy bali się problemów, które kojarzą się z biznesem. Oczywiście trzeba przyznać, że bardzo wiele osób chwali sobie możliwość samodzielnego działania w biznesie, co jak mówią daje mi dużą autonomię. Niezależnie jednak od tego na co się decydujemy powinniśmy mieć przede wszystkim pomysł na to, czym będzie się zajmowała nasza firma.
      Zanim jednak pomyślimy o otworzeniu takiej działalności, dobrze by było zbadać rynek. Konkretnie trzeba mieć na myśli możliwość poznania potrzeb osób, które staną się naszymi przyjaciółmi - klientami. Trudno bowiem prowadzić biznes, który przynosiłby nam wymierne profity, jeśli nie będziemy mieli klienta, który będzie korzystał z naszej oferty. Z tego powodu zawsze robi się badania, czyli ocenę, to pierwsze czy dany towar sprzeda się na danym rynku, jak również, czy nie istnieje już biznes, który byłby dla nas konkurencją. Warto przy tym wiedzieć, czy nawet jeśli mamy konkurentów na rynku, to wcale nie oznacza, że nam się nie powiedzie. Przecież chodzi tu o to, aby sprzedawać swoje usługi, możemy być zatem konkurencyjni. Jeśli zatem okazuje się, że mamy kogoś, kto świadczy podobne usługi do naszych, wówczas na przykład muimy wiedzieć o tym, że masz towar musi być choćby lepszy. Taki efekt możemy uzyskać na przykład poprzez możliwości dogadania się z osobami, od których będziemy brali towar. Warto też pomyśleć o wszelkiego rodzaju chwytach marketingowych, które wiążą klientów z firmą.