oszczędzanie na emeryturę w ZUS

37Każdy w naszym kraju płaci składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Odprowadza się różnego rodzaju składki od zdrowotnych, poprzez składki na fundusz pracy, a kończąc na składkach emerytalnych, które odpowiadać będą za wypłacaną nam w późniejszym czasie emeryturę. Jak to naprawdę funkcjonuje niewiele osób zdaje sobie sprawę, gdyż pracodawca ma obowiązek odprowadzania składek za pracownika, który często nie ma chęci by dowiadywać się na jakiej zasadzie działa cały ten system.

Jednakże składki, które są wpłacane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są przekazywane na bieżące zobowiązania ZUS-u w postaci rent i emerytur dla osób, które mają prawo do korzystania z takich przywilejów. Co za tym idzie, jeśli w przyszłości nie będzie wystarczająco dużo osób odprowadzających podatki w naszym kraju to osoby, które dzisiaj te podatki odprowadzają nie będą miały co liczyć na emeryturę z ZUS-u. Wiele osób zdających sobie z tego sprawę zaczęło oszczędzać na własną emeryturę w inny sposób, samemu zapewniając sobie spokojną starość.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
    Szukaj
    Własny biznes
      Biorąc pod uwagę bardzo trudną pod względem zawodowym sytuację na rynku pracy, trzeba się zastanowić nad tym, czy nie pomyślelibyśmy o tym, aby otworzyć własny biznes. Pomysłów na jego założenie jest dosyć dużo. A wszystko zależy tak naprawdę od naszej kreatywności, pracy oraz pomysłowości. Jeśli zatem pomyślimy o czymś takim, jak założenie własnego biznesu, powinniśmy się zastanowić również, czy chcemy podjąć takie wyzwanie sami, czy też będziemy szukać wspólnika. Z pewnością jeśli zdecydujemy się na to aby działać wspólnie to powinna być to osoba zaufana jak również niezawodna. Jeśli będziemy woleli to uczynić z rzetelnym wspólnikiem. Taki wybór ma wiele zalet, gdyż wówczas nie będziemy bali się problemów, które kojarzą się z biznesem. Oczywiście trzeba przyznać, że bardzo wiele osób chwali sobie możliwość samodzielnego działania w biznesie, co jak mówią daje mi dużą autonomię. Niezależnie jednak od tego na co się decydujemy powinniśmy mieć przede wszystkim pomysł na to, czym będzie się zajmowała nasza firma.
      Zanim jednak pomyślimy o otworzeniu takiej działalności, dobrze by było zbadać rynek. Konkretnie trzeba mieć na myśli możliwość poznania potrzeb osób, które staną się naszymi przyjaciółmi - klientami. Trudno bowiem prowadzić biznes, który przynosiłby nam wymierne profity, jeśli nie będziemy mieli klienta, który będzie korzystał z naszej oferty. Z tego powodu zawsze robi się badania, czyli ocenę, to pierwsze czy dany towar sprzeda się na danym rynku, jak również, czy nie istnieje już biznes, który byłby dla nas konkurencją. Warto przy tym wiedzieć, czy nawet jeśli mamy konkurentów na rynku, to wcale nie oznacza, że nam się nie powiedzie. Przecież chodzi tu o to, aby sprzedawać swoje usługi, możemy być zatem konkurencyjni. Jeśli zatem okazuje się, że mamy kogoś, kto świadczy podobne usługi do naszych, wówczas na przykład muimy wiedzieć o tym, że masz towar musi być choćby lepszy. Taki efekt możemy uzyskać na przykład poprzez możliwości dogadania się z osobami, od których będziemy brali towar. Warto też pomyśleć o wszelkiego rodzaju chwytach marketingowych, które wiążą klientów z firmą.